Turinio kūrėjai

Povilo „roxie” Krivelio kelionė į valorant pro sceną

Artėjant Valorant Regional League Finals, kuriuose susitinka stipriausios regiono komandos, pakalbinome ispanų lygą nugalėjusios „Case Esports” komandos narį Povilą „Roxie” Krivelį!

Nuo ko prasidėjo tavo kelias į Esports sceną?

Prasidėjo viskas nuo Counter Strike, bet buvau tik mėgėjas: žaidžiau FACEIT, ESEA platformoje buvau A+ rango. Tuomet išėjo PUBG ir aš atsidaviau jam, bet man tuo metu buvo tik penkiolika-šešiolika metų, o PUBG elektroninio sporto scena buvo pasiekiama tiktai nuo aštuoniolikos metų, tad niekada nebuvo progos pažaisti normaliai. Dalyvavau turnyruose su mažais priziniais fondais, bet tik tiek. Žaisdavom kartu su Nbs, kuris dabar yra „Acend“ komandos treneris. Taip pat ir su vakk, kuris taip pat žaidžia už „Acend“ komandą, tad mes trise atėjome iš PUBG. Tada išėjo VALORANT Beta. Pradėjom jį žaisti kartu su vakk, nors aš dar vis žaidžiau PUBG, kol galiausiai vieną kartą tiesiog išjungiau PUBG ir susifokusavau vien tik į VALORANT.

Bet ganėtinai keista, kad PUBG elektroninio sporto scena tokia didelė, bet leidžiama žaisti joje tik nuo aštuoniolikos metų, kai kituose žaidimuose tavo amžius nėra svarbus. Ar PUBG tave labai limitavo ?                   

Limituoja ir taip patys sugadina žaidimą, dėl to niekas ir nebežaidžia.

Dėl to šiek tiek liūdna. Grįžkime prie VALORANT: nuo ko prasidėjo tavo karjeros kelias, bei kokios buvo komandos, kurias teko atstovauti ?

Daug kas žino komandą „nolpenki“, kurioje žaidė Boo, m1kko, vakk, l0udly ir cho. Vieną dieną cho turėjo išvažiuoti pas tėvus į gimtadienį ir vakk man parašė, kad reikia pakeitimo vienai kovai. Nuo to ir prasidėjo viskas – pirmas oficialus mačas kurį žaidžiau už „nolpenki“ komandą. Tą kartą žaidžiau už Cypher, pamenu, Haven žemėlapis buvo. Padėjau žaidimuose keletą kartų. Vėliau teko atstovauti „UCAM Esports Club“, tačiau tai buvo tik šios organizacijos pradžia. Tada žaidžiau už „playzone“ ekipą su iluri ir Feeqn, tačiau komandos narius po truputį pradėjo rinktis kitos komandos, tad ir aš išėjau žaist už „IVY“ organizaciją kartu su wayLander. Manau daug kas žino wayLander iš Counter Strike laikų. Vėliau prie mūsų prisijungė ir WorldEdit. Tai buvo toks patirties rinkimosi laikotarpis. Po „IVY“ organizacijos man buvo pasiūlyta prisijungti prie „Wave Esports“ ir tapti komandos lyderiu. Būtent tada ir atradau, kad ši rolė man yra tinkamiausia. Su „Wave Esports“ neblogai pasirodėme VCT kvalifikacijose. Vieną kartą pralaimėjome prieš „LDNU“, kurie pateko žaisti toliau, o kitą kartą nusileidome „Team Queso“ . Vėliau vokiečių lygoje užėmėme antrą vietą, tačiau tuo vadyba nebuvo patenkinta ir priėmė labai skubotus sprendimus, kurių priimti nereikėjo, ir dabar atsiradau „Case Esports“.

Neseniai prisijungei prie „Case Esports“, jau ganėtinai daug pasiekėte, kaip atmosfera komandoj?

Na, kas tas daug, laimėjome ispanų lygą – taip, bet dar yra likę daug ką pasiekti. Artėja VRL finalai, kurių prizinis fondas yra tikrai didelis, na ir komandų lygis gerokai geresnis. Bet kaip komandai, tai viskas yra tikrai labai gerai. Treneris ieškodamas naujų žaidėjų juos labai akylai atsirenka: neima tiesiog, kas gerai šaudo. Jis stebi ir žaidėjo komunikaciją, kaip jis palaiko komandos atmosferą, ar sunkiai dirba. Ir visi tikrai esame laimingi. Turėjom porą laisvų dienų ir dabar vėl praktikuojamės, treniruojamės, tobulėjam. Neseniai gavome analitiką iš „UCAM Esports Club“, tai dar pastiprėjo mūsų komanda.

Ar yra komanda, prieš kurią labiausiai norėtumėte sužaisti per VALORANT Regional Finals?

Man didžiausi konkurentai būtų „Vitality“ ir „EXCEL“, nes tai turbūt dvi stipriausios komandos, atėjusios iš savo lygų, kuriose visiškai dominavo. Manau, kad su šiomis komandomis būtų geros kovos.

Ar galėtum duoti patarimų norintiems būti profesionaliais elektroninio sporto atletais?

Labai svarbu auginti savo socialines medijas: Twitter, Instagram, kad žmonės bendrautų su tavim.
Antra, turi būtų noras pastoviai tobulėti, mokytis iš kitų. Privalai žiūrėti VCT žaidimus ir atsirinkti kokybiškas transliacijas, pavyzdžiui, sliggytv. Jis yra buvęs „Team Liquid“ treneris. Transliacijų metu jis analizuoja žaidimus, pas jį pokalbiuose taip pat būna profesionalių žaidėjų, kurie aptaria visokias idėjas, taip gauni kito žmogaus perspektyvą. Siūlau įsijungti nAts transliaciją, jei žaidi tą pačią rolę kaip jis, paanalizuoti jo žaidimą. Jei žaidi Raze per Bind žemėlapį, tai siūlau pažiūrėti nukkye kanalą, jis pastoviai ir tikrai labai gerai žaidžia Raze.
Na ir galiausiai, tiesiog turi įdėti daug valandų, nežaisti autopilotu su išjungtomis smegenimis ir lavinti savo mąstymą bei discipliną žaidimo metu.

Pabaigai, kokie būtų tavo asmeniniai tikslai?

Mano asmeninis tikslas tai VRL Finalai, nes čia mums vienas svarbiausių turnyrų. Vėliau laukia dar vienas turnyras maždaug lapkritį, tad gerai sužaidus, turėtumėme ilgą pertrauką iki jo. O dabar treniruojamės šešias dienas per savaitę, kad galėtumėme parodyti ir įrodyti ką galime VRL finaluose.