Tiesiogiai iš ComicCon Baltics

„Trackmania x Comic Con Baltics 2023“ turnyre triumfavo žaidėjas iš Čekijos

Spalio 21 dieną, LITEXPO vykusiame kasmetiniame Comic Con Baltics renginyje, įvyko „Trackmania x Comic Con Baltics 2023“ turnyras. Finalinis etapas įvyko renginio E-sporto scenoje, kurioje dėl 800 eurų prizinio fondo susikovė šeši dalyviai.

Šioje esporto disciplinoje taisyklės yra gana paprastos. Šiame turnyre specialiai buvo paskirti 5 žemėlapiai – „Ampharos“ „Colorburst“, „Entropy“,  „Moment“ ir „ShadeShift“, kurie buvo parinkti atsitiktinai. Kiekvienas žaidėjas pravažiuoja po keturias lenktynes išrinktame žemėlapyje. Keturi žaidėjai rungiasi žemėlapiuose pradėdami su 120 taškų sąskaitoje. Po kiekvienų lenktynių lenktynių pirmą vietą užėmęs žaidėjas nepraranda taškų, antrąja vietą užėmęs žaidėjas praranda keturis taškus, trečiąją vietą užėmęs žaidėjas praranda 7 taškus ir paskutinę vietą žaidėjas praranda 10 taškų. Jeigu žaidėjas nesugebėjo finišuoti likus 15 sekundžių iki lenktynių pabaigos arba negalėjo užbaigti trasos, žaidėjas praranda 15 taškų.

Pasibaigus visoms lenktynėms parinktame žemėlapyje, taškai pereina į kitą žemėlapį ir rungtynės viršutiniuose ir apatiniuose lentelės finaluose pasibaigia. Kai žaidime lieka du su daugiausia taškų išlikę žaidėjai, praradęs visus taškus žaidėjas dar turi paskutinį šansą kovoti lenktynėse. Bet jis nebegali likti paskutinis iš likusių žaidėjų lenktynėse, kadangi tokiu atveju pasitraukia iš žaidimo, ir toliau dalyvauti nebegali.

Kovos dėl vietos didžiajame finale

Renginys prasidėjo nuo viršutinė turnyro dalies finalo (angl.Winners Bracket final) , kuriame pasirodė 20 metis čekas Filip „eLconn21“ Šprungl iš britų „Into The Breach“ organizacijos, antrasis viršutinio turnyro dalies finalo dalyvis 21 metų lietuvis Aurimas „Auris” Dabrišius iš prancūzų „Honory e-sport“ organizacijos. Trečiasis dalyvis taip mūsų tautietis 30 metų Irmantas „B1ts” Liepis, kuris jau apie 15 metų profesionaliai rungiasi „Trackmania“ varžybose ir paskutinis bet ne prasčiausias buvo Maciej „key” Janazweski iš Lenkijos, atstovavęs „evo“ komanda.

Aurimas „Auris“ Dabrišius / „Liquipedia“ nuotrauka

Užtikrintai viršutinės lentelės dalies finale (angl. Winners’ Finals) į didįjį finalą iškopė „eLconn21“ išlikęs 44 taškais ir antras liko mūsų tautietis „Auris” su 14 taškų.

Į apatinį lentelės finalą (angl. Losers’ Finals) krito „B1ts“ ir „key„, kuriame žaidėjai iš kart po apatinės dalies susitiko su dviem žaidėjams iš Nyderlandų. Pirmasis, 2012 metais tapęs „Trackmania“ pasaulio čempionu 29 metų Tim „Spam“ Lunenburg atstovaujantis prestižinę „Alliance“ organizaciją ir jo tautietis 18-metis Mees „Stufts“ Jenema iš „w.“ komandos.

Atkaklioje kovoje, į didįjį finalą nukeliavo abu žaidėjai iš Nyderlandų. „Spam“ išliko su 26 taškais ir nors kovą dėl antros vietos didžiajame finale uždavė „B1ts“, paskutinio šanso lenktynėse žaidėjui nepavyko aplenkti „Stufts“ ir jam pavyko išsilaikyti su 2 taškais ir patekti į didįjį finalą.

Didysis finalas ir pasaulio rekordas

Didžiajame finale, taisyklės šiek tiek pasikeitė. Pasirinktame žemėlapyje buvo žaidžiama vietoje 4 lenktynių, 5 lenktynės ir vietoje 120 taškų, kiekvienas žaidėjas turėjo po 150 taškų. Finale susikovė pirmąją vietą viršutinės lentelės dalies finale nugalėjęs „eLconn21“, antrąją vietą užėmęs lietuvis „Auris“, bei iš apatinio lentelės finalo patekę, „Spam“ ir „Stufts“ iš Nyderlandų.

Svarbiausias „finalas“ prasidėjo įdomiai. Buvo pasiekti ir nauji pasaulio rekordai. Prieš prasidedant dvikovai „eLconn21“, kaip viršutinės lentelės dalies finalo nugalėtojas turėjo teisę pasirinkti pirmąjį žemėlapį, kuriam lenktyniaus su kitais trejais žaidėjais.

Pasirinktuoju žemėlapiu tapo „Moment“. Žaidėjas iš Čekijos antrose lenktynėse pagerino trasos rekordą su 59.051 šimtuoju sekundės laiku. Čia rekordų gerinimas nesibaigė, kadangi žaidėjas pagerino savo pasiektą rekordą. Trečiose lenktynėse atvažiavęs 79 milisekundėmis greičiau su 58,972 šimtųjų sekundžių rezultatu. Paskutinėse žemėlapio lenktynėse čekų talentas sugebėjo pagerinti pasaulio rekordą. Tai jis šiame finale padarė trečiąjį kartą su 58,821 šimtųjų sekundžių rezultatu. Žaidėjui buvo sunku sulaikyti emocijas pasiekus šį rekordą.

Lietuvio pasirodymas finale

Toliau vykstant didžiajam finalui, po trijų žemėlapių užtikrintai pirmąją vietą išlaikė 20 metų žaidėjas iš Čekijos ir dėl antros vietos atkakliai kovėsi „Spam“ ir „Stufts“, o štai tautiečiui „Auriui“ sunkiai sekėsi po trijų žemėlapių. 21 metų lietuvis ketvirtame žemėlapyje turėjo likti nepaskutinis kad galėtų kovoti toliau. Ketvirtojo „ShadeShift“ žemėlapio pirmajame raunde lietuviui pavyko išgyventi 2 lenktynes. Pirmose lenktynėse jis finišavo antras iš keturių dalyvių. Antrosiose lenktynėse, palankaus rezultato pasiekti nepavyko. Lietuvis liko paskutinis bei užėmė ketvirtąją vietą.

Liko trims žaidėjams taškų sistema pasikeitė. Pirmoji vieta praranda 2 taškus, antra 6 taškus, trečia 9 taškus. Iškritus lietuviui trečiose lenktynėse prasidedant su 83 taškais užtikrintai pirmavo „elConn21“ prieš „Stufts“ ir „Spam“, kurie turėjo po 46 ir 30 taškų. Galiausiai dar kartą tekus lenktyniauti „Moment“ žemėlapyje, trečiąja vietą užėmė „Spam“.

Mees „Stufts“ Jenema / „Comic Con Baltics“ Facebook paskyros nuotrauka

Žaidėjas pradėjo žemėlapį su devyniais taškais, o štai jo tautietis turėjo „Stufts“ 29 taškus, visiškai finale dominavęs „eLconn21“ turėjo 70 taškų. „Spam“ šį žemėlapį pradėjo antrąją vietą užėmęs pirmos ir antrose žemėlapio lenktynės, kas reiškė, jog olandas liko be taškų ir jis liko tik su paskutinio šanso galimybe ir negalėjo likti paskutinis visose ateinančiose lenktynėse, kad galėtų kovoti toliau.

Trečiose lenktynėse „Stufts“ grubiai suklydus „Spam“ liko antras ir išliko kovoti toliau, Ketvirtose lenktynėse beveik iki galo išlaikęs antrąją vietą prie pat finišo 28 metų žaidėjas suklydo, bei praleido savo tautietį į antrąją vietą, kas reiškė, jog „Spam“ pasitraukė iš turnyro ir liko trečias.

Finalinė dvikova

Dėl pirmos vietos, likus dviem žaidėjams kiekvienose lenktynėse pirmą vietą užėmęs žaidėjas praranda 4 taškus, o antrą vietą užėmęs priešininkas praranda 8 taškus. Po penktų lenktynių jau minėtame „Moment“ žemėlapyje liko likę du žaidėjai „eLconn21“ su 44 taškais ir „Stufts“ su 2 taškais.

Finalininkai žengė į „Colorburst“ žemėlapį, kuriame „Stufts“ pavyko laimėti vienas lenktynes. Visgi, 18-metis vis tiek prarado likusius savo taškus, ir toliau turėjo laimėti visas likusius lenktynes. Antrose lenktynėse kovojęs atkakliai, žaidėjas grubiai suklydo ir jam teko pripažinti 20-mečio pranašumą.

Turnyro čempionu tapo „elConn21“, kuriam tai buvo pirmoji LAN turnyro pergalė. Žaidėjas laimėjo 400 eurų, antrąją vietą užėmė „Stufts“ su 200 eurų. 150 eurų atiteko kitam žaidėjui iš Nyderlandų „Spam“, kuris užėmė trečiąja vietą. Ketvirtas liko mūsų tautietis „Auris“, kuriam atiteko 50 eurų.

Filip „eLconn21“ Šprungl / „Comic Con Baltics“ Facebook paskyros nuotrauka