Counter Strike 2

Ukrainos ekipa pirmą kartą tapo „ESL Jonköping 2023“ čempionais

Lapkričio 26 d. pasibaigė „ESL Jonköping 2023“ turnyras. Įspūdingą formą visus metus rodantis „Monte Esports“ tapo šio prestižinio turnyro čempionais. Tai pirmasis organizacijos trofėjus gyvai žaistame turnyre.

Dar Spalio pradžioje prasidėjęs „ESL“ organizuojamas turnyras galiausiai pasiekė finišą. Tris dienas trukęs turnyras, vykęs „DreamHack Winter“ metu, nepagailėjo nuostabių kovų tarp aukšto kalibro komandų iš viso pasaulio. Turnyre dalyvavo atstovai iš Europos, Kinijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Brazilijos.

Svarbu paminėti, kad tai tas pats turnyras, į kurį tik per plauką nepateko Lietuvos atstovai „Grindas“. Apie tai skaitykite čia.

Dominuojantis ukrainiečių pasirodymas

Į turnyrą per „ESL“ pasaulio reitingą patekusi Ukrainos organizacija „Monte Esports“ neprilygo nei vienai turnyre kovojusiai komandai. Iš kart nuo grupių etapo pradėję ukrainiečiai dar pirmuosiuose žaidimuose parodė savo pranašumą. Susitikimą su Kinijos atstovais „Tyloo“ ukrainiečiai užbaigė 13:5, o priėmę JAV atstovų „Nouns“ iššūkį kovą baigė 13:8, taip be didesnių problemų užėmę pirmą vietą grupėje.

Pusfinaliuose „Monte Esports“ susitiko su CIS regioną atstovaujančia „Virtus Pro“ ekipa. Visų trijų žemėlapių pareikalavusi Dovydo ir Galioto kova pasibaigė Ukrainos ekipos pergale 2-1 (13:8, 6:13, 13:10). Kitose pusfinaliuose tik per plauką vietą finale iškovojo Turkijos ekipa „Eternal Fire“, sunkioje kovoje patiesusi braziliškąją „MIBR“ 2-1 (16:13, 10:13, 22:19).

Finalas taip pat nepagailėjo įtemptų kovų. Gražiai pradėję pirmą žemėlapį, „Monte Esports“ greit susidūrė su turkų įniršiu. Nuostabų spurtą (4-0) parodę „Eternal Fire“ išlygino rezultatą, tačiau ukrainiečiai vis tiek buvo pranašesni. Pirmasis žemėlapis pasibaigė „Monte Esports“ pergale 13:10.

Saldų pirmos žemėlapio skonį vis dar jautę ukrainiečiai vos išnešė sveiką kailį antrame. Įspūdingą kovą užkūrę Turkijos atstovai laikėsi už paskutinio plauko didžiajame finale. Susitikimas pareikalavo net pratęsimo. Tačiau net ir sudėtingai besilaikęs „Monte Esports“ galų gale sėkmingai uždarė susitikimą 19:16, taip kartu uždarydamas ir finalo serija 2-0.

Gyčio „Ryu“ Glušausko motininei komandai šį pergalė – istorinis įvykis. Tai pirmoji „Monte Esports“ organizacijos pergalė gyvame turnyre, bei pirmasis oficialus „ESL“ trofėjus. Belieka laukti, kada „Ryuatstovaujama „Monte Gen“ į organizacijos namus parneš dar ne vieno turnyro trofėjų.