Counter Strike 2

Žvilgsnis į Lietuvos komandas ESEA lygos 44 sezone

ESEA lygos 44 sezonas baigėsi, o komandos iš viso pasaulio įnirtingai varžėsi dėl galimybės patekti į ESL Pro lygą ir laimėti 230 000 USD prizinio fondo dalį.

7 savaites trukęs reguliarusis sezonas ir 14 rungtynių kiekvienai komandai, privertė patirti daug jaudinančių akimirkų. Šiame straipsnyje pažvelgsime į 44 sezone dalyvavusias Lietuvos komandas.

Lygoje buvo keli divizionai, iš kurių aukščiausias buvo Challenger divizionas, po kurio seka Advanced, Main,  Intermediate ir Open divizionai. Lietuvos komandos 44-ame sezone dalyvavo Advanced, Main ir Open divizionuose.

ADVANCED divizija

Advanced divizione, kuriame iš viso žaidė 88 komandos, varžėsi dvi Lietuvos komandos. „7 Reasons“ užėmė 57 vietą su 6 pergalėm ir 8 pralaimėjimais, o „SD Invicta“ užėmė 73 vietą su 5 pergalėm ir 9 pralaimėjimais. Abi komandos demonstravo stiprų žaidimą, gebėjimą prisitaikyti ir nepalaužiamą dvasią kovoti iki paskutinio roundo.

Advanced lygos debiutantai „7 Reasons“ pademonstravo savo gabėjimą strategiškai apžaisti aukštesnio rango priešininkus. Lietuvių penketas parodė, kad turi potencialo konkuruoti aukštesniame lygyje. Solidus komandinis darbas privertė kiekvieną oponentą stengtis iki paskutinės sekundės.

Veteranai „SD Invicta“ visą sezoną demonstravo spindesio blyksnius. Tačiau dažnai prarasdavo tinkamą tempą. Nors jie ir neparodė užtikrintumo tačiau, pasibaigus sezonui ir į sudėtį atėjus naujam trio: fierre, Sidivo, BaGyZ – gerbėjams palikta viltis dėl tolesnio augimo ir sėkmės.

MAIN divizija

Main divizione, kurį sudarė 181 komanda, pasižymėjo trys pretendentai iš Lietuvos. „Grindas“ užėmė 116 vietą su 6 pergalėm ir 8 pralaimėjimais, „Panama“ užsitikrino 146 vietą su 5 pergalėm ir 9 pralaimėjimais, o „Inferus eSports“ nukrito į 158 vietą su 4 pergalėm ir 10 pralaimėjimų. Lietuvos kariai šioje divizijoje narsiai kovojo ir demonstravo, kad gali atsilaikyti prieš nuožmią konkurenciją.

Grindas“ sugebėjo sugrįžti į žaidimą iš pažiūros neįveikiamose situacijose. Jų atkaklumas padėjo jiems kelis kartus išplėšti pergalę iš pralaimėjimo nasrų. Jų nenumaldomas sėkmės siekimas įkvėpė gerbėjus ir pridėjo jaudulio rungtynėse. Tačiau pasibaigus sezonui ir dviem žaidėjam palikus sudėtį komandos ateitis atrodo miglota.

Panama“ jau nuo pirmųjų akimirkų privertė priešininkus jaustis nepatogiai kiekviename rounde. Tačiau po trijų iš eilės pergalių sekė kruvina 6 pralaimėjimų seriją, po kurios buvo įtin sunku atsitiesti. Sekantį sezoną „Panama“ ekipos žaidėjai prisijungs prie „Born In Lithuania“ organizacijos.

Inferus eSports“ sunkiai rado sau vietą, tačiau jų ryžtas ir atsidavimas buvo akivaizdūs. Po įtin sunkaus sezono jie vis gi sugebėjo surinkti svarbias pergales ir užbaigti sezoną.


OPEN divizija

Galiausiai Open divizione tarp 463 dalyvių žaidė dvi Lietuvos komandos. „HeatWave E-Sports“ užėmė 253 vietą su 7 laimėjimais ir 7 pralaiėjimais, o „Born in Lithuania“ užėmė 364 vietą su 6 pergalėm ir 7 pralaimėjimais. Tačiau būtina pažymėti, kad „Born in Lithuania“ buvo pažymėta kaip neaktyvi komanda.

Varžovų jūroje „HeatWave E-Sports“ iškilo kaip ryškus Lietuvos talentų švyturys šiame divizione.

„HeatWave E-Sports“ pasižymėjo gebėjimu greitai mokytis ir prisitaikyti, demonstruodami gerą koordinaciją ir komunikaciją. Tačiau po įtin nestabilaus sezono pabaigos panašu, kad komanda subyrėjo.

Lietuvos komandos ESEA lygos 44 sezone įrodė, kad turi širdies ir ryžto varžytis pasaulinėje arenoje. Nors rezultatai ir neužtikrino prizinio fondo dalies kaip ir aukštesnio diviziono, jų pasirodymai suteikė tvirtą pagrindą tolesniam augimui ir sėkmei. Dėl kūrybiškumo, komandinio darbo ir atkaklumo šios komandos ateinančiais sezonais gali pakilti kaip feniksai iš pelenų, todėl laukiame jų pažangos profesionalių žaidimų pasaulyje.