Socialiniai tinklai

Artėjant IESF Pasaulio čempionatui – Rusijos esporto federacija atsisako dalyvauti po neutralia vėliava

Rusijos elektroninio sporto federacija (RESF) pranešė atsisakanti laikytis Tarptautinės esporto federacijos (IESF) nurodymo „IESF World Championship“ turnyre dalyvauti po neutralia vėliava.

Išverstame RESF pranešime aiškinama, kad šalis siekia toliau dalyvauti čempionate, tačiau nesiruošia atsisakyti savo vėliavos ir himno. Ar Rusijos esportininkai pasirodys čempionate – nėra aišku.

Pranešimas paskelbtas po nepriklausomo esporto žurnalisto Ričardo Lewiso pranešimo. Joje aiškinama apie IESF priimtą sprendimą ir nurodymus RESF, draudžiančius šios šalies ekipai varžytis po Rusijos spalvomis ir vėliava.

Asociatyvi Tarptautinės elektroninio sporto federacijos nuotrauka / IESF.org nuotr.

Tai proceso, prasidėjusio dar 2022 metų pavasarį, kulminacija. Dar 2022 metų balandžio mėnesį IESF uždraudė Rusijos esportininkams varžytis visuose šių turnyruose, tačiau po metų šis draudimas buvo pašalintas. 2024 metų sausį IESF pranešė, kad Rusijos esporto federacija nebeturi žodžio tarptautiniu mastu, tačiau šios šalies esportininkai toliau galės varžytis visuose turnyruose po neutralia vėliava.

IESF pabrėžė, kad sprendimas priimtas po slapto balsavimo, kurį atlikti paskatino Ukrainos esporto federacija remiantis tuo, kad RESF įkūrė asociacijos biurus okupuotose Ukrainos teritorijose. Tai savo pranešime pažymėjo ir Rusijos esporto federacija, tačiau šie pabrėžė, kad oficialių dokumentų negavo, nors buvo prašę.

„EsportsTop“ susisiekė su Tarptautinės esporto federacijos (IESF) ir Lietuvos esporto asociacijos (LESPA) atstovais. Gavus atsakymą publikacija bus papildyta.

Parašykite komentarą