Turinio kūrėjai

Vienas perspektyviausių Lietuvos trenerių „OrBiT”: „Viskas prasidėjo tada, kai nusprendžiau pradėti „VALORANT” trenerio karjerą”

Vienas naujausių, tačiau jau daug pasiekusių Lietuvos „VALORANT” žaidėjų, atstovavęs Lietuvą pasaulio studentų „VALORANT” čempionate skiriasi su savo treniruota Didžiosios Britanijos komanda „CTRL Esports.

Paskutinius keturis mėnesius dirbęs su britų ekipa lietuvis dėl pokyčių organizacijoje turėjo palikti šią poziciją. Pokalbyje „OrBiT” papasakojo apie patirtį dirbant su komanda ir kokie tolimesni planai jo laukia.

Kaip prasidėjo jūsų kaip kelionė kartu su „CTRL Esports” organizacija ir jų „VALORANT” ekipa ?

– Viskas prasidėjo maždaug prieš pusmetį kai nusprendžiau, kad noriu pradėti „VALORANT” trenerio karjerą. Norėjau viską pradėti mažesnėje organizacijoje, kad įgaučiau patirties. Jau kuris laikas žinojau „CTRL Esports” organizaciją, kadangi kaip žaidėjui yra tekę prieš ją treniruotis. To momentu jie kaip tik ieškojo trenerio savo „VALORANT” ekipai, tad tiesiog parašiau laišką ir taip tapau jų treneriu.

– Kaip jūs vertintumėte komandos pasiekimus ? Jie džiugino ar vis dėlto nuvylė ?

– Pirmoji komanda, su kuria dirbau, manęs netenkino. Jų tikslai ir pasiryžimas tapti profesionaliais „VALORANT” žaidėjais manęs neįtikino. Tad surinkau visiškai naują, potencialią ekipą. Nei vienas iš jų neturėjo rimtos komandinės patirties, tačiau buvo geri mechaniškai, turėjo potencialo ir užsidegimo tobulėti ir siekti profesionalios karjeros. Per kelis mėnesius patobulėjęs komandinis žaidimas stebino. Komanda, kuri visiškai nežinojo kaip žaisti kartu, nemokėjo komunikuoti kaip komanda, kaip adaptuotis žaidimui progresuojant per tris mėnesius sugebėjo žaisti kaip komanda! Nors ir per tokį trumpą laiką nesugebėjome parodyti rezultatų, šia komanda didžiujuosi.

– Kodėl buvote pašalintas iš „CTRL Esports” ?

– Mūsų komandos problema buvo ta, kad žaidėjai dažnai kažkur išvykdavo, taip praleisdami treniruotes ar net turnyrus. Viso šio laikotarpio pabaigoje vienas žaidėjas net buvo išvykęs visam mėnesiui, tad teko žaisti su atsarginiu žaidėju. Turėjome dalyvauti „Beacon Open Split 2” turnyre, kur kovotumėme dėl vietos šiaurės šalių „VALORANT Challenger League” turnyre. Būtent jam ir ruošėmės visą laiką. Deja, bet turėjome vadybininką kuris visiškai nemokėjo dirbti su „VALORANT” žaidimu, tad ir treniruotės prieš kitas komandas buvo nestabilios. Neretai tekdavo ir pačiam žaisti kaip penktam žaidėjui, tad turnyruose ir negalėjome parodyti ką galime. Žinoma, prie viso pokyčio labai prisidėjo ir tai, kad senoji „The Goose House” ekipa tapo laisvaisiais agentais, o tuo pasinaudojo „CTRL Esports” organizacija.

– Kaip vertinate tokį organizacijos sprendimą ?

– Aš juos puikiai suprantu. Organizacijai reikia rezultatų, kurių mes suteikti negalėjome. Mūsų penketukas turėjo tikrai didelį potencialą, tačiau mums trūko šiek tiek laiko, per kurį būtumėme sutvarkę problemas ir tada parodę, ką iš tiesų sugebame.

– Ar toliau žaisite su komanda ?

– Taip, liksiu su ta pačia komanda, tačiau šiek tiek keisis komandos sudėtis, nes ne visi norėjo žaisti ne po organizacijos vardu.

– Kokius tikslus išsikėlėte su komanda ?

– Manau tikslai išliks tokie patys – sieksime tobulėti kaip komanda ir laimėti sekantį „Beacon Open Split” taip užsitikrindami vietą „VALORANT Challenger League North”.

– Kokius asmeninius tikslus sau išsikėlėte kaip treneris ?

– Na, visų pirma sieksiu toliau tobulėti kaip treneris. Taip pat noriu užauginti komandą bent iki „Tier-2” lygio ir kažkada tapti didelės ir žinomos organizacijos „VALORANT” ekipos treneriu.

Šiai dienai „OrBiT” toliau dirba su buvusia „CTRL Esports” ekipa. Greta to tobulina savo sugebėjimus treniruodamas Karolį „LTURepublic” Jankauską jo 50 dienų „VALORANT” profesionalo iššūkyje.