Turinio kūrėjai

Nauja esportstop.lt Sezono pradžia

Šiek tiek daugiau nei prieš vienerius metus buvo pradėta kurti Lietuvos CS:GO lyderių lentelė. Šios lentelės tikslas buvo sekti komandų pasiekimus ilguoju periodu stebėti tiek komandų, tiek žaidėjų lygį ir pradėti “skatinti” žaidėjus  burtis ilgesniam laikui.

Prasidėjęs kaip hobis, kuris leido pažvelgti į komandas ir jų pasiekimus šiek tiek kitu kampu, po truputi tampa vis didesniu projektu, kuris pritraukia vis daugiau akių. Tai verčia mus judėti pirmyn ir pergalvoti visas idėjas nuo pradžių. Nors mūsų laukia labai nelengvas ir be galo ilgas kelias, mes su nekantrumu laukiame, kada bus išpildytos visos projekto idėjos.

Šiandiena skelbiam naujo sezono pradžią ir pristatome jums šiek tiek atnaujintus reitingus ir norime paaiškinti jų veikimo principą.

Šį kartą bus naudojamas NFL lygos reitingų šablonas, kuris adaptuotas pagal iki šiol turėtą reitingų skaičiuoklę. Iš principo reitingų skaičiavimo formulėje didelių pasikeitimų nebus, tačiau nežymiai pasikeitė kai kurių svertų dydis ir į formulę įrašytas roundų skirtumas (RD – Round difference) turi nemažai įtakos reitingų lentelės rezultatams.

Labai svarbus akcentas – sezoniškumas. Nuo šiol vieną reitingų sezoną sudarys 12 savaičių + dvi savaitės skirtos sušvelninti taškų skirtumą sezono pradžioje (Buffer). Prasidedant naujam sezonui į pirmąją (buffer) savaitę bus įrašytas paskutinio sezono savaitės taškų vidurkis, antroje savaitėje įrašomi jau einamojo sezono taškai ir toliau procesas kartojasi. Tokiu būdu reitingo viršūnėje esančios komandos nepraranda pozicijų, tačiau naujos komandos parodžiūsios itin gerus rezultatus gali greičiau kopti į viršų.

CS: GO reitingavimas

Taškai skaičiuojami atsižvelgiant į šiuos kriterijus:

  • Laimėjimas / Pralaimėjimas
  • Užimta vieta turnyre: Top2 / Top4 / Top8
  • Divizionas (Pvz.: ESEA-Open, ESEA-Advanced ir pan.)
  • Lygos reguliarusis sezonas / lygos atkrintamosios
  • Turnyro pakopa:

Pakopos

S pakopa – kai dalyvauja minimum 10 iš TOP 16 LT komandų. Prizinis fondas sudaro ne mažiau 5000 eurų. Arba tarptautinis turnyras, kuriame dalyvauja bent 6 iš TOP 16 LT komandų. Prizinis fondas sudaro ne mažiau 10000 eurų.

A pakopa – kai dalyvauja minimum 8 iš TOP 16 LT komandų. Prizinis fondas sudaro ne mažiau 3000 eurų, bet ne daugiau 10000 Eurų. Arba tarptautinis turnyras, kuriame dalyvauja bent 4 iš TOP 16 LT komandų. Prizinis fondas sudaro ne mažiau 5000 eurų.

B pakopa – kai dalyvauja minimum 4 iš TOP 16 LT komandų. Prizinis fondas sudaro ne mažiau 500 eurų, bet ne daugiau 3000 eurų. Arba tarptautinis turnyras, kuriame dalyvauja bent 2 iš TOP 16 LT komandų. Prizinis fondas sudaro ne mažiau 1500 eurų.

C pakopa – kai dalyvauja minimum 2 iš TOP 16 LT komandų. Prizinis fondas sudaro ne mažiau 50, bet ne daugiau 500 eurų. Arba tarptautinis turnyras, kuriame dalyvauja bent 1 iš TOP 16 LT komandų. Prizinis fondas sudaro ne mažiau 500 eurų, bet ne daugiau 1500 eurų.

Taškai neskaičiuojami už kvalifikacinius etapus.

Taip pat tikimės greitu metu atidaryti reitingus kitoms esporto disciplinoms ir… 🙂