Technologijos

„Microsoft“ pranešė kada nutrauks „Windows 10“ palaikymą

Prieš tris metus paleistas „Windows 11“ paketas jau greitai bus privalomas. „Microsoft“ pranešė, kad nuo 2025 metų spalio 14-os dienos nutraukia „Windows 10“ palaikymą. Žinoma, sistema veiks ir toliau, tačiau norint gauti papildomus atnaujinimus teks praverti piniginę.

Microsoft“ pranešė, kad ruošiasi „Windows 10“ sistemos „užmigdymui“. Tai reiškia, kad po 2025 metų spalio 14 dienos „Windows 10“ operacinė sistema (OS) nebegaus jokių saugumo ir techninių atnaujinimų. Tiesa, kompiuteris kuris turės „Windows 10“ OS veiks ir toliau be naujausių saugumo ir techninių atnaujinimų iki tol, kol kompiuterio galiausiai nebeis pilnai naudotis.

„Microsoft“ puslapio informacija / ekrano nuotr.

Svarbu pabrėžti ir tai, kad „Microsoft 365“ paketas po nurodytos datos taip pat nebeveiks. Technologinis gigantas siekdamas spręsti šią problemą siūlo atsinaujinti OS nemokamai į „Windows 11“, o to padaryti negalintiems – įsigyti naujus kompiuterius po nurodyto termino.

Tiesa, vartotojai už papildomą sumą galės ir toliau mėgautis „Windows 10“ paslaugomis. Esant norui, žmogus galės susimokėti 61 JAV dolerio metinį mokestį ir toliau mėgautis „Windows 10“ paslaugomis. Svarbu pabrėžti ir tai, kad po metų ši suma dvigubėtų (122 JAV doleriai), o dar po metų – dvigubėtų vėl (244 JAV doleriai). Tiesa, šios kainos yra pateikiamos įmonėms. Privačių vartotojų mokėjimo planai ir pasiūlymai turėtų būti pateikti metų bėgyje.

Norint sužinoti, kad jūsų kompiuteris palaiko „Windows 11“ OS, spauskite „Windows“ mygtuką ir S (arba atsidarykite paieškos langą) ir čia įveskite „PC Health Check“. Aplikacijoje matysite „Windows 11“ pasiūlymą, o jį paspaudus – per 24 valandas gausite informaciją ar jūsų kompiuteris palaiko naujausią OS.