Technologijos

Teisinė „dbrand“ ir „Casetify“ kova tęsiasi: Honkongo bendrovė vogė dizainus ne tik iš „dbrand“

Lapkričio 23 d. Kanados telefonų periferijos gamintojas „dbrand“ sukėlė audras, socialiniuose tinkluose pranešęs apie Honkongo bendrovės „Casetify“ pavogtus kanadiečių dėkliukų dizainus. Dėl šios priežasties Kanados bendrovė iškėlė autoriaus teisių pažeidimo ieškinį. Tačiau panašu, kad „Casetify“ vogė dizainus ne tik iš „dbrand“.

Pirmajame pranešime „dbrand“ teigė, kad Pasaulio kompiuterinės periferijos gigantas „Casetify“ nelegaliai nukopijavo „dbrandnaujai išleistą dizainą, sukurtą bendradarbiaujant su Amerikiečių „YouTube“ kūrėju Zack’u Nelson’u, geriau žinomu kaip „JerryRigEvertyhing“. Tačiau panašu, kad tai tik ledkalnio viršūnė.

Kanados bendrovė „dbrand“ jau yra iškėlusi kelių milijonų vertės ieškinį „Casetify“, dėl visiškai nukopijuoto „Teardown“ dizaino. Į tai sureagavę „Casetify“ prabrėžė savo siekį būti originaliems ir dėl šios priežasties pašalinę kaltinamą dizainą iš prekybos. Tačiau nepraėjus nei dienai po pirmųjų kaltinimų, „dbrand“ smogė antrą kartą.

Naujas žaidėjas teisinėje suirutėje

Lapkričio 24 d., savo oficialioje „X“ paskyroje, Kanados bendrovė „dbrand“ paskelbė aptikę dar vieną dizainą, kurį, taip teigiama, visiškai nukopijavo tie patys „Casetify“. Tačiau šį kartą dizainas yra paimtas ne iš kanadiečių, o iš amerikiečių.

Kaip teigiama pranešime, „dbrand“ aptiko dar vienos dėkliukų linijos, „X-Ray“ atitikmenų. Tačiau patikino, kad šie nukopijuoti ne iš jų, o iš Amerikos bendrovės „iFixit“. Kaip teigiama pranešime, „Casetify“ galimai siekė nuslėpti šį incidentą ketvirtadienio chaose.

Į tai atsakė ir amerikiečiai, teikdami, kad dizaino vagystė nepadaro „Casetify“ technologijų genijais, o kaip tik priešingai – autorių teisių pažeidėjais.

iFixit“ taip pat išskyrė ir tai, kad „Casetify“ savo milžinišką pelną galėtų panaudoti tinkamiems dalykams, taip atsigręždami į „Casetify“ generalinio direktoriaus Westly Ng interviu „CNBC“ portalui.

Westly Ng / „CBNC“ nuotr.

Nors pradžioje iškelti kaltinimai, kad „Casetify“ šiek tiek pakeisdami dizainą nukopijavo „dbrand“ naują dėkliukų liniją yra pagrįsti, tolimesnė incidento eiga tik kelia daugiau klausimų apie „Casetify“ dizaino kūrimo praktikas.

Kol kas į naujausius kaltinus Honkongo bendrovė atsakiusi nėra.