Technologijos

Telefonų periferijos gigantų kova: „dbrand“ iškėlė ieškinį „Casetify“

Lapkričio 23 d. telefonų periferijos ir apsaugų gamintojas „dbrand“ savo oficialioje „X“ paskyroje apkaltino bene didžiausią telefonų periferijos gamintoją pasaulyje „Casetify“ kopijuojant šių technologinius sprendimus. Kaip teigiama pirminiame pranešime, „dbrand“ oficialiai iškėlė ieškinį dėl autoriaus teisių pažeidimų.

Kanados telefonų periferijos gamintojas „dbrand“ iškėlė ieškinį Honkongo įmonei „Casetify“ dėl autoriaus teisių pažeidimo. „Dbrand“ nesenai paskelbė apie bendradarbiavimą su daugiau nei 8 milijonus sekėjų turinčiu technologinių vaizdo įrašų kūrėju Zack’u Nelson’u, geriau žinomu kaip „JerryRigEverything“. Su šia sutartimi buvo paskelbtas naujas telefonų dėkliukų dizainas, kuris kaip skelbiama pranešime – ir buvo nukopijuotas.

Reaguodamas į iškilusią situaciją, Zack Nelson savo „YouTube“ kanale pasidalino išsamia „Casetify“ ir „dbrand“ gaminių apžvalga, kurioje sulyginant abiejų gamintojų naujiuosius dizainus matomas bene šių identiškas panašumas.

„JerryRigEverything“ kanalas

Atrodo, kad pajutus grėsmę, „Casetify“ puslapis tiesiog išsijungė. Buvo pastebėta, kad paskelbus apie šį autoriaus teisių kivirčą, kelioms valandos oficialus „Casetify“ puslapis neveikė. Kaip panašu, kol puslapis neveikė, Honkongo bendrovės administracija šį ginčą bandė spręsti kitais būdai. Kaip juokaujama „dbrand“ oficialioje „X“ paskyroje, kompanija ginčo tikrai nespręs privačiuose „X“ platformos pokalbiuose.

Šešių punktų įrodymai

Pirminiame Kanados įmonės pranešime yra pateikiami šeši tiesioginiai įrodymai, rodantys, kad Honkongo kompanija tiesiogiai pažeidė autoriaus teises. Tarp įrodymų: „dbrand“ šifruotės, įmonės įkūrimo metai (2011 metų Lapkričio 11 diena), simboliai, pagalbos sistemų „X“ paskyrų šifruoti vardai ir kita. Kaip teigiama pranešime, būtent sekant panašumus ir buvo pastebėta, kad Honkongo bendrovė kopijuoja naujosios produkcijos linijos dizaino sprendimus:

Atsakas į kaltinimus

Po beveik 24 valandų nuo pirminio pranešimo, į visą, jau pagreitį įgaunančią, teisinę bylą sureagavo ir „Casetify“. Savo oficialioje „X“ paskyroje Honkongo bendrovė paskelbė iš prekybos pašalinusi autoriaus teises pažeidžiančias prekes. Greta to, kaip skelbiama, „Casetify“ pradėjo vidinį tyrimą, siekiant nustatyti, ar šie kaltinimai yra pagrįsti.

Pranešime pateiktas ir atsakymas dėl neveikusios bendrovės internetinės svetainės. Kaip teigiama, Honkongo bendrovės serveriai buvo užpulti „DDOS“ ataka. Dėl šios priežasties kompanijos puslapis negalėjo tinkamai veikti. Atakos metu nebuvo nutekinta ar pažeista klientų asmeninę informacija.