Socialiniai tinklai

Naujieji „Twitch“ pakeitimai – tik blogai sudėlioti žodžiai ar siekis kontroliuoti ?

Sureagavus į bendruomenės skundus ir grąsinimus palikti platforma, „Twitch“ oficialiai savo „Twitter“ paskyroje paskelbė atšaukiantys atnaujintas remiamo turinio gaires. Turinio kūrėjai ir toliau galės dirbti su skirtingais rėmėjais. Tačiau čia vis vien yra kabliukas.

Birželio 6 d. „Twitch“ paskelbė apie savo atnaujintas remiamo turinio gaires. Pasirodo, tai tebuvo ledkalnio viršūnė. Be šių gairių atnaujinimo dar įvyko pakeitimų TOS (ang. Terms of Services) pakete, bei partnerių ir „affiliate“ sutartyse.

Pasaulio transliuotojų bendruomenė šią žinią pasitiko su šakėmis ir deglais. Pirminiame pranešime „Twitch“ uždraudė didžiąją dalį remiamo turinio reklamų ir apribojo galimybes pateikti rėmėjų vizualizacijas transliacijų metu. Apie tai plačiau skaitykite čia

Dėl šių pakeitimų didžiausi pasaulio turinio kūrėjai, tarp kurių ir YouTube sutartis turintys transliuotojai ar turinio kūrėjai kaip TimTheTatman, CourageJD, Valkarye, MrBeast, Jacksepticey ir kiti, parodė didžiulį nepasitenkinimą. Tuo pasinaudojo ir kitos platformos kaip Kick, kviesdamos turinio kūrėjus jungtis prie jų jei šie pakeitimai bus įvykdyti.

Naujausia informacija

Kaip dar nebuvo aišku vakar, buvo atnaujintas ir TOS paketas. Į jį buvo pridėtas draudimas absoliučiai visiems „Twitch“ transliuotojams kartu savo turinį transliuoti kituose platformose. Iki šiol to daryti negalėjo „affiliate“ arba „partner“ sutartys turintys kūrėjai. Be to, čia buvo įrašytos ir reklamų draudimo ir „Twitch“ pilnos reklamos laisvės nutartys.

„Terms of Services” atnaujinimas / „EsportsTop” nuotr.

Lyg to nebūtų gana, vakarui įsibėgėjant „Twitch“ atnaujino ir transliuotojų sutartis. Nuo šiol partnerių sutarčių turėtojai norėdami pasitraukti iš sutarties turės susimokėti 25 dolerių mokestį. Kartu, išskirta, kad turinio kūrėjas pinigų už prenumeratas ar „bits“ turės laukti 45 dienas (ang. Net45 payment).

Prieš šio pokyčio šiandieną buvo atnaujintos transliuotojų sutartys. Jei partnerių sutarčių turėtojai neatnaujins dabartinių sutarčių, jos bus terminuotos. Siekiant likti saugiems yra siūloma transliuotojams pasitarti su teisininkais prieš pasirašant šią naują sutartį. Tą siūlome ir mes Lietuvos „Twitch“ transliuotojams su partnerių sutartimis.

Pamatęs visą šį šurmulį į tai sureagavo ir pats „Twitch“, skelbdamas, kad jų atnaujinimai nebuvo teisingai suprasti. Jų teigimu šie atnaujinimai nesiekia apriboti transliuotojų galimybių uždirbti pinigus iš trečių šalių rėmėjų, bet siekia apriboti atsitiktinių reklamų (kaip google ads) veikimą. Taip pat, „Twitch“ pranešė, kad greitu metu bus atnaujinti paketai, siekiant aiškiai nusakyti tai, ką iš tiesų jie siekia padaryti.

Šiandien naktį „Twitch“ pranešė atšaukiantys šį gairių atnaujinimą. Deja, bet atšauktas tik remiamo turinio paketas. Bendrųjų taisyklių ir sutarčių pakeitimai išlieka tie patys, kas visko gale vis vien suteikia „Twitch“ pilną laisvę valdyti turinio kūrėjų reklamas.

Sugrąžintas remiamo turinio paketas čia

Tai buvo pasiekta „Twitch“ ambasadorių įtaką sušaukus susirinkimą su „Twitch“ administracija. Jo metu buvo išaiškintos problemos, skambėjo pažadai įtraukti turinio kūrėjus į sprendimų priėmimą ir pasiaiškinimai, kad ne viskas buvo suprasta teisingai. Šią savaitę dar laukia vienas susirinkimas, kuris turėtų viską pilnai išaiškinti.

Belieka tikėtis, kad tai tebuvo senatvinis „Twitch“ marazmas ir nieko daug nesikeis. Tačiau jau dabar turinio kūrėjai svarsto apie saugesnes galimybes kituose transliacijų portaluose, siekiant apsaugoti savo, kaip turinio kūrėjo, vardą.