Žaidimai

Elektroninis sportas ir populiaroji muzika ?

Einant metams vis labiau pastebime tendenciją, jog elektroninis sportas vis labiau pradeda tapti matomas. Į jį dėmesį atkreipia ne tik žaidimų pasaulio žvaigždės, bet ir sportininkai, atlikėjai ar net didžiausių pasaulio kompanijų vadovai.

Jau ne vienerius metus „League of Legends” kūrėjai „Riot Games” pasaulio čempionato proga dirba su įvairiais atlikėjais siekdami sukurti naują muzikinį takelį šio žaidimo fanams. Tarp žinomų vardų yra ir „Image Dragons„, „Lil Nas X„, „The Glitch Mob„, „Mako” ir daugybe kitų. Būtent tai tapo jau tradicija „League of Legends” žaidėjų ir profesionalų rate, kiekvienais metais pasiklausyti naujo muzikinio takelio, na ir žinoma – jį įvertinti. Šią idėją „Riot Games” pradeda naudoti ir savo FPS (First Person Shooter) žaidime „VALORANT”. Jau 2022 metų pasaulio čempionatas susilaukė savo muzikinio takelio pavadinimu „Fire Again„. Būtent tiek „League of Legends” tiek „VALORANT” žaidimų pasaulio čempionatų metu skambėjo šie muzikiniai takeliai, o juos atliko gyvai ir patys atlikėjai.

VALORANT MUZIKINIS TAKELIS

„Counter Strike: Global Offensive” žaidime retai sulaukiame modernių ir netradicinių pramogų sprendimų. Tačiau, būtent šio žaidimo bendruomenė sugeba nustebinti. Atlikėjai „The Verkkars” iš Suomijos dar prieš tris metus sukūrė dainą „EZ4ENCE” būtent skirtą Suomijos ekipai „ENCE” palaikyti. Ši daina susilaukė milžiniško populiarumo ir net gi buvo įdėta į patį žaidimą. Kita jų daina, pavadinimu „Flashbang Dance” buvo sukurta prieš metus, kartu su profesionaliu „Counter Strike: Global Offensive” žaidėju Jordanu „N0thing” Gilbertu. Šią dainą jie atliko gyvai „PGL Major: Stockholm 2021” metu.

EZ FOR ENCE MUZIKINIS TAKELIS

„Counter Strike: Global Offensive” žaidime daug dainų ar muzikinių takelių kuria patys žaidėjai ar šio žaidimo entuziastai. Vieni iš jų buvo ir Lietuvos organizacija „7Reasons” sukūrusi muzikinį takelį skirtą aptarti Lietuvos „Counter Strike: Global Offensive” sceną.
Žinoma, vieną įspūdingiausių pasirodymų Lietuvos elektroninio sporto istorijoje užkūrė repo improvizacijos grupė „Freestarz„. Jie Simo „SvarbeuseDariti” Anužio ir Olybet organizuojamame „Counter Strike: Global Offensive” turnyre Vilniuje užkūrė tikrą pirtį. Improvizuodami apie situaciją ir veiksmą vykstantį aplink, kartu kalbėdami apie prisiminimus iš vaikystės, jei sugebėjo sukurti nuostabų repo pasirodymą elektroninio sporto tematika. Būtent tokie pasirodymai parodo, kad žaidimų pasaulis nėra toks svetimas. Elektroninis sportas – auganti ateities sritis, o į ją vis dažniau besijungiantys kitų sričių ekspertai įrodo, kad su elektroniniu sportu galima daryti bet ką.

Vieno greičiausiai išaugusių žaidimų „Fortnite” scena taip pat yra gerai žinoma dėl savo partnerysčių su didžiuliais pasaulio vardais ir atlikėjais. Būtent čia, nuotoliniu būdu iš namų galima buvo išgirsti ir Travis Scotts koncertą, Marshmello pasirodymą, bei daugelio kitų. „Fortnite” scena susilaukė didelio populiarumo dėl savo paprastumo. Tačiau sugebėjo išlaikyti savo fanų bazę ir auginti auditorija su įspūdingai suorganizuotais ir į žaidimą ir jo istoriją įtraukiančiais pasirodymais. Žaidime, kuris vyksta gyvai, galima pamatyti įspūdingus koncertus. Šis jų sprendimas ir išskyrė „Fortnite” žaidimą iš visų ir leido dominuoti visoje žaidimų industrijoje.

Marshmello KONCERTAS FORTNITE ŽAIDIME

Elektroninio sporto ateitis niekada nėra aiški. Tačiau tendencijos rodo, kad auganti scena, vis didesnis tėvų ir vyresnių žmonių įsitraukimas, populiariosios ir viešosios medijos susidomėjimas kuria teigiamas galimybes šios scenos augimui. Žinoma, nepamirškime Lietuvos. Po truputį po karantino atsigaunanti elektroninio sporto scena vis labiau stebina kiekvieno renginio metu. O intensyvus ir turnyrais pilnas ruduo neleidžia nuobodžiauti nei žaidėjams, nei žaidimų mėgėjams.